RTD Incotest (Insulated Component Test)

INCOTEST, yalıtım malzemesi sökülmeden, boru ya da diğer yalıtılmış sistemlerde, yalıtım malzemesinin altındaki korozyonu ve ivmeli akış korozyonunu tespit edebilen yegane sistemdir.

 

RTD Guided Wave

Boru içinden muayene etme olasığı olmayan gaz, kimyasal ürün veya petrol boru hatlarında, boru yüzeyinden korozyona uğramış bölgeleri saptamaya yarayan bir metodtur. Bu metodla, borunun bir bölgesine bilezik şeklinde prob yerleştirilerek, yol geçişi, iskele altı veya yüksekte bulunan, ulaşılması zor, yalıtımlı/yalıtımsız boruların muayenesi mümkündür.

INCOTEST, yalıtım malzemesi sökülmeden, boru ya da diğer yalıtılmış sistemlerde, yalıtım malzemesinin altındaki korozyonu ve ivmeli akış korozyonunu tespit edebilen yegane sistemdir.

 

LORUS (Long Range Ultrasonic)

Ulaşılması zor bölgelerdeki korozyonun tespiti, sistemin durdurulup sökülmesi ile mümkün olabildiğinden, zaman kaybına sebep olmakta ve bakım maliyetini çok arttırmaktadır. LORUS bu amaçla; sistemin durdurulup sökülmesine gerek kalmadan, ulaşılabilinen bir noktasından test edilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

PIT (Pipe Inpection Tool)

Sualtı boru hatlarında, yerüstü ve yeraltı boru hatlarında boruya muayene için dış yüzeyden ulaşılamadığında ve tek bir taraftan giriş imkanı bulunabilen boru sistemlerinde kullanılır.

Boruların içten test edilerek korozyon ve et kalınlığının yüksek hassasiyet ile saptanması amacıyla dizayn edilmiştir.

  •  Akustik Emisyon
  • Kızılötesi Termografi

Kızılötesi Termografi, savunma sanayi, endüstri, gece görüş sistemleri, medikal alanlarda kullanılan, maddelerin sıcaklığa bağlı kızılötesi ışınımlarından faydalanılarak yapılan bir muayene yöntemidir.

Boru hatlarında, depolama tanklarında korozyondan dolayı ısı değişimlerinin tespiti, depolama tankları, dolum seviyesi ve petrol çamuru (sludge) miktarı tespiti, izolasyonlarının durumları tespiti gibi birçok farklı amaç için kullanılmaktadır.